Éterické oleje na zimu

Víš co je v zimě důležité? Podpořit životní sílu a vůli, abychom zimou prošli pokud možno bez vyčerpání. Je také důležité podpořit činnost ledvin.

ZIMA, LEDVINY A ŽIVOTNÍ SÍLA, TO JE SPOJENÍ, KTERÉ SI PAMATUJ.

Ledviny podle tradiční čínské medicíny uchovávají naši podstatu – odolnost (i vůči nemocem) a životní energii. V zimě na ledviny útočí chlad, který je vyčerpává. Vzpomeň si na to, jak úzkostlivě naše babičky (a možná i maminky) dbaly na to, abychom měly bedra v teple – aby se nám ledviny nenachladily.

Abychom chránily své ledviny a svoji životní sílu v nich uloženou, můžeme se teple obléct. A ještě lépe uděláme, když to podpoříme i něčím navíc. Jednou z takových věcí je právě správná aplikace éterických olejů.

Lze vybrat éterické oleje, které podporují energii ledvin a které je i posilují v jejich poslání očišťovat tělo od toxinů a regulovat krevní tlak. Ty pak lze aplikovat nejen do difuzéru nebo jako osobní parfém, ale i přímo ve spojení s rostlinným olejem na oblast ledvin.

KTERÉ ÉTERICKÉ OLEJE PODPOŘÍ LEDVINY A ŽIVOTNÍ SÍLU?

Éterických olejů, které by se daly za tímto účelem použít, je vícero. Každý z nich má ještě další účinky a je potřeba vybrat podle jejich souladu s tvojí osobností. Mezi ty nejsilnější z nich patří zázvor a cedr.

Cedr je svou podstatou teplý éo, který je vhodný pro všechny, kteří trpí pocity chladu. Na fyzické úrovni posiluje ledviny i slezinu a slinivku. Na energetické úrovni v sobě nese duši, podstatu cedru, kterou je odolnost a síla. Podporuje naši základní životní energii (dle tčm čchi) i naši vůli. Pomáhá nám zůstat pevní i proti dlouhodobému vnějšímu tlaku. Je to olej č. 1 v dobách krize, protože nás dokáže vnitřně stabilizovat.

Je na zimu vhodný pro jeho hřejivost. Éterický olej prohřívá podobně jako zázvorový čaj, jen přes jiný smysl. Ve směsi v oleji nebo v krému určitě pomůže i prohřát studené končetiny. Zázvor navíc celkově posiluje celý organismus. Má vliv také na trávení. Stejně jako cedr, působí i zázvor na ledviny a nejen na ně. Pomáhá při nachlazení nebo chřipce. Je to TEN éo, který potřebuješ, pokud v sobě chceš zapálit oheň – jak ve své průbojnosti a aktivitě, tak v sexualitě.

Pro další inspiraci, informace o éterických olejích a propojení s tělem, myslí, duší a přírodou se přidej do mé FB skupiny a nechat se inspirovat každý den: Jóga a aromaterapie pro ženy.

Pokud chceš dostávat nové inspirace ke své praxi hned jak článek napíšu, přihlaš se k mému newsletteru.