Tipy pro pohodu a imunitu: JÓGA

Do třetice pro pohodu v nepohodě a pro zlepšení imunity doporučuji jógu. Mohlo by to být vlastně jakékoli cvičení nebo tanec. Vyber si to, co je ti bližší. Pohyb z tebe uvolní fyzické i psychické napětí a přinese radost, energii a klid.

Tip č. 3: Jóga

Zacvič si aspoň jednou denně jakoukoli krátkou či dlouhou sestavu dle tvé chuti. Klidně známé pozdravy slunci, nebo cokoli, co znáš a máš ráda. Nebo se nech inspirovat jógou online. Pokud chceš cvičit večer, vyber si něco klidnějšího, aby se ti dobře spalo. Jinak vybírej dle své nálady a potřeb těla.

Chceš-li se uklidnit, cvič spíše předklony. Máš-li pocit, že se tak nějak potřebuješ srovnat, dělej především úklonová cvičení a zkruty. Pokud potřebuješ načerpat energii a posílit, zkus stojné pozice bojovníků a záklony. Ideálně si ale zacvič od každého něco a z výše uvedených skupin přidej jen jednu či dvě pozice navíc, aby celek spěl k harmonii.

Cvič si lehce i v průběhu dne. Když cítíš napětí v šíji, ramenou, v kříži nebo v jiných oblastech, kde se ti ukládá napětí (nebo které jsou zrovna namáhané), nenech napětí, aby se uložilo. Uvolni danou oblast hned. Prohlub dech a uvolni se jemným kroužením. Pomoci může i protažení do stran, pak v předozadní rovině a závěrečné vyklepání. Tím se energie v „zmražených“ oblastech zaručeně rozproudí.

V józe je důležitý dech. Hluboké dýchání mírní paniku, napětí a stres. Uvědom si svůj dech, spočítej si jak dlouhý je tvůj nádech a výdech. Jsou stejně dlouhé nebo je nádech či výdech delší? Zkus je srovnat směrem k tomu delšímu. Až ti tento nový dech bude pohodlný, zkus ještě výdech trochu prohloubit a dýchat až do břicha a beder. Zkušení jógující mohou praktikovat různé typy zklidňujících dechů, avšak i tento základ bohatě postačí.

Douška pro rodiče s malými dětmi

Pokud máš doma malé děti, které tě nenechají cvičit v klidu a o samotě, zkus se z toho nehroutit. Z vlastní zkušenosti vím, že to může být náročné, když čas pro sebe zkrátka potřebuješ. Ale! Zkus se podívat z nadhledu a s lehkostí. Proč vlastně chceš cvičit? Abys se cítila dobře. A dobře se můžeš cítit i s vlastním dítětem. Dovol mu, ať se zapojí. Možná bude chtít opakovat to, co děláš ty. Možná to dopadne tak, že z kočky bude ježdění na koníkovi. Mimochodem, nic ti nebrání dělat koníka pohybově tak, abys vytěžila maximum pro pevný střed těla. Hraj si. Každopádně to bude legrace, když si legraci dovolíš.

Další nápady jak si zvednout náladu, příjemně vyladit prostředí a vztahy a podpořit imunitu najdeš zde:

LÁSKA

AROMATERAPIE