Překážky mohou být přátelé – 3 nástroje k bezproblémovému porodu

Čeká tě porod.

Porod pro tebe nemusí být slovo, které je synonymem nervozity, strachu a bolesti.

Možná se před porodem začínáš bát, v hlavě se to vaří. Možná nevěříš svému tělu a bojíš se. Poděkuj svému strachu, že tě zavedl na cestu do hloubky tvé duše a tvého těla. A rozluč se s ním.

 

To, co nám klade překážky, se může stát naším nástrojem a být naším přítelem.

Co nám klade překážky a co vyvolává strach? Hlavně naše mysl (pořád na něco myslíme, uvažujeme, přemítáme, vymýšlíme, plánujeme) a s ní spojené emoce (strach, očekávání, důvěra, překvapení, hněv a smutek nebo radost). Ano, naschvál vybírám emoce, které bývají často spojeny s porodem…

A pak je tu tělo. Taky “překážka” tím, jak je nedokonalé a zranitelné... Jenže co je vlastně ta nedokonalost? Kde se vzala ta myšlenka, že je tělo nedokonalé? No samozřejmě také v hlavě! Vždyť doopravdy je tělo i celý tvůj život, takovým malým zázrakem, který funguje i bez naší vůle a snahy. Takže, jak říká jedna moje blízká osoba, hlavně už nepřemýšlet.  

Jak se tedy připravit na porod? Co můžeš udělat hned teď, abys svou mysl zklidnila a abys podpořila své tělo? Můžeš se naučit uvolnit nervozitu i své tělo a pustit z hlavy pryč myšlenky strachu a nahradit je radostným očekáváním. Více o tom píšu v ebooku 3 cesty jak se připravit na porod, který si tady můžeš stáhnout zdarma.

A jaké jsou 3 nástroje k bezproblémovému porodu?

Mysl

Práce s myslí kultivuje vědomí. Dopřeje ti schopnost říct stop tomu, co vře ve tvé hlavě. Naučíš se zaměřit pozornost a energii jen na to, co ti přináší užitek. Mentální techniky i relaxace dokážou ovlivnit podvědomí a pracují se strachem.

Tělo

Cvičení tě naučí důvěřovat svému tělu. Své tělo díky němu lépe poznáš a zároveň zjistíš, že má možnosti, o kterých si ani nevěděla. Třeba tě i překvapí a budeš ho mít ještě víc ráda.

Tvoje tělo je pro porod rozhodně ten nejlepší parťák. Dokáže vše dělat samo, ve tvůj prospěch, aniž bys mu to naplánovala.

Cvičení navíc tvému tělu pomůže, aby dokázalo být podle potřeby silné i uvolněné. Vhodné cviky v těhotenství aktivují správné energetické okruhy v těle, které napomáhají zdravému růstu plodu a dobrému porodu.

Dech

To je perlička navíc. Záchranná brzda i akcelerátor. Vědomá práce s dechem působí na nervový systém a pomáhá ovlivnit naše prožívání i naše fyziologické reakce. Má také schopnost působit na uvolňování a směřování tvé energie, což je opět silný faktor v průběhu porodu.

 

Jestli tě zajímá víc, mrkni se na můj ebook zdrama 3 cesty jak se připravit na porod. Nebo rovnou na speciálně zaměřený ebook Ásany a energetika v přípravě na porod. Pokud chceš jít do hloubky a pracovat se svými tématy pod vedením zkušené lektorky, domluv si se mnou individuální lekci.