KDO JSEM JÁ?

Moje “já” je neustálý pohyb. Ráda plynu s životem a s tím, co ke mně přichází. Učím se, přemýšlím a přijímám. Beru život jako proces osobního růstu a cestu, která je jedinečná a má svůj smysl.

Baví mě objevovat hloubku duše a hledat smysl. Hlavní je pro mě chuť cítit, vnímat a tvořit. Je to můj pohon, moje láska, můj flow. Jako tvorbu vnímám i lekce jógy. Ladím se na člověka, který je předemnou a snažím se pro něj otevřít to, co on potřebuje, vytvořit pro něj jeho vlastní cvičení, meditace a relaxace. Vyprávět a žít jeho příběh v lekci jógy.

Jak plynu se svým proudem, vyzkoušela jsem už hodně věcí, do kterých jsem dala srdce. Setrvávám tak dlouho, dokud cítím, že tvořím s jiskrou a s láskou, dokud mám co dát ostatním i sobě. V tomto proudu jsem tančila, fotila, zpívala, výtvarně tvořila, cestovala i pečovala.

 

JAK ŽIJU?

Žiju se svým partnerem a dcerou v malém slunečném bytě s výhledem do korun stromů. Není to v srdci přírody, ale pohled do stromů mě každý den zklidňuje i nabíjí. Připomíná mi sílu přírody, která žije svým klidným tempem, i když lidé kolem hekticky víří a prožívají svá malá dramata.

Společné žití na malém prostoru máme radi, i když někdy je to výzva. Náše multifunkční obytná kuchyň se dle příležitosti stává jógovým, natáčecím nebo fotografickým studiem, výrobnou aromaterapeutických produktů, střižnou, marketingovým vortexem nebo také hernou.

Se svou rodinnou trávím většinu času a impulsy, které si vzájemně dáváme, beru jako příležitost k seberozvoji. Přála bych si, abysme se rozrostli ještě o jednoho človíčka. Jednou už se tak málem stalo, ale duše mého nenarozeného dítěte s námi měla pobýt jen chvíli a tak zase brzy odešla.

Mám spoustu snů, které si pozvolna plním. Když si chci udělat radost, osvěžit se nebo se očistit, jdu do přírody, zpívám, tančím a směju se. Když se chci ponořit do hloubky nebo se naopak jen protáhnout, cvičím a medituji. Při tom všem mě doprovázejí vůně, které sbírám, tvořím, měním.

 

KDE JSEM ČERPALA TO, CO UMÍM?

Kromě osobní praxe od roku 2007, včetně speciální praxe v těhotenství a po porodu, jsem certifikovaná lektorka jógy II. třídy (Česká akademie jógy), kde jsem absolvovala na FTVS s prací “Jógová příprava k porodu” .

V Indii, v kolébce jógy, v Rišikeši jsem absolvovala 200 h Yoga Teacher Training (Association for Yoga And Meditation), v Praze pak Kurz Cvičení pro těhotné a po porodu (UNIFY), Kurz Joga pro těhotné v Power Academy a kurz Tajemství pánevního dna (Škola pánevního dna Renaty Sahani). Také mám Rekvalifikační kurz Masér pro sportovní a rekondiční masáže (Centrum Regeneračního Vzdělávání), certifikovaný Kurz těhotenských masáží, certifikovaný kurz Reflexní masáže, první stupeň REIKI a Základní kurz aromaterapie (Asociace českých aromaterapeutů). Aktuálně studuji na Institutu aromaterapie program akreditovaný mezinárodní federací profesionálních aromaterapeutů.

Kromě jógy jsem se aktivně věnovala také tanci, taneční a pohybové terapii, různým body-mind přístupům a dlouhodobě jsem se vzdělávala také v oblasti psychosomatiky.

Jógu pro začátečníky, mírně pokročilé i těhotné jsem učila ve studijích Jóga Letná, Třetí Oko, World Class, Slunečnice a ve vlastních prostorech.

Po všech těchto zkušenostech jsem zjistila, že je pro mě prioritou přizpůsobit se potřebám klienta, aby jógová praxe byla co nejúčinější. Proto jsem se rozhodla nabízet individuální lekce ve svém současném projektu individuálních lekcí Tvoje joga. Lekce s radostí doplňuji aromaterapií, masážemi a občas také komorními semináři.